WYSTAWA RYSUNKÓW AUTORSTWA MASHY KAPUSTINY ORAZ FOTOGRAFII AUTORSTWA STUDENTÓW UKSW

Masha Kapustina

Wystawa rysunków autorstwa Mashy Kapustiny oraz Fotografii autorstwa studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

1 luty 2011 – 31 marca 2011

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica m. st Warszawy w Dzielnicy Bielany zaprasza do oglądania wspólnej wystawy rysunków pastelowych autorstwa Mashy Kapustiny oraz zdjęć wydziałowego koła fotograficznego „Fotograty” studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego: Joanny Gryzy, Justyny Kosteckiej i Cypriana Wawra.

Rysunki oraz fotografie ilustrują Warszawę i przedstawiają ją w odmienny sposób. To ciekawe zderzenie obrazu z fotografią pokazuje, jak mamy różne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Wyobraźnia, wrażliwość na świat, umiejętności warsztatowe oraz technika ukazuje indywidualność osobowości, radość tworzenia, pasje, które warto w sobie rozwijać
i dzielić się nimi z innymi.

Cyprian Wawer   Justyna Kostecka
Masha Kapustina   Masha Kapustina 1
Masha Kapustina   Masha Kapustina

Masha Kapustina urodziła się 17 lipca 1980 roku w Rosji w rodzinie artystów. Od wczesnego dzieciństwa miała bliski kontakt ze sztuką. Rodzice rozwijali jej plastyczne zdolności, ułatwiając dostęp do ciekawych materiałów, pokazywali różne techniki malowania. Ukończyła Liceum Plastyczne w Piatigorsku. Miała wiele wystaw zbiorowych jak również indywidualnych. Od 1997 roku mieszka i tworzy w Warszawie. Oprócz prac malarskich wykonuje płaskorzeźby w korze, portrety oraz obrazki wypalane z kolorowego szkła na ceramice. Masha jest członkiem Związku Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa.

Koło fotograficzne zrzesza obecnie 10 członków, których opiekunem jest dr Piotr Dejneka, zastępujący dr Agnieszkę Smagę, która to powołała do życia ”Fotograty” w nowym składzie członków. Tradycja samej instytucji koła powstała wiele lat temu, pod patronatem obecnego prodziekana do spraw studenckich dr Tomasza Korpysza. Nowy skład, to nowa realizacja idei ukazywania świata na fotografii. Studenci pasjonują się sztuką fotografii, w każdym jej aspekcie, a więc: makro fotografia, portrety, krajobrazy.

1 46   1 67
1 78 maly   1 80