WYSTAWY 2013

 bielany pod warszawa w zielone swiatki fragment     

 ŻYD NIEMALOWANY

Stołeczni Żydzi i ich miasto na XIX-wiecznych drzeworytach sztorcowych prezentowana będzie w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy przy ulicy Duracza 19 w terminie od 20 listopada 2013r do 15 stycznia 2014 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00, w soboty w  godzinach 9:00-15:00 .

 CUKIER KRZEPI     

REKLAMA RETRO

Od 8 lipca do 13 września 2013r. w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany ul. Duracza 19 będzie można obejrzeć wystawę pt. "REKLAMA RETRO" czyli reklamę z prasy warszawskiej okresu międzywojennego (1920-1939) ze zbiorów rodzinnych Beaty Joanny Przedpełskiej. Reklamy ukazały się w takich gazetach i czasopismach jak "Kurier Warszawski", "Express Poranny", "Goniec Warszawski", "Tygodnik Illustrowany", "Gazeta Warszawska", "Kino", "Pani Domu", "Praktyczna Pani", "Drogerzysta", "Światowid", "ABC - Nowiny Codzienne", "Radio" i "AS".

 ALEKSANDRA HACHULA MYSLOWICE 2     

PANORAMA WSPÓŁCZESNEGO EKSLIBRISU

Bielańska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica, przy ulicy Duracza 19 umiejętnie łączy urok i czar książek z magią ekslibrisów. Na wystawie „Panorama współczesnego ekslibrisu” podziwiać można około sześćset prac pięćdziesięciu ośmiu twórców z całego świata, z wielką rodzimą reprezentacją. Ekspozycję można oglądać od 8 kwietnia do 30 czerwca.

 01 Od przybytku glowa nie boli     

NIEDYSKRECJE

Zenon Żyburtowicz i jego fotogramy na Bielanach Od 7 stycznia do 31 marca 2013 roku, w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica, przy ulicy Duracza 19, na warszawskich Bielanach, będziemy mieli okazję podziwiać fotogramy Zenona Żyburtowicza. Patronat medialny nad wystawą „Niedyskrecje" objął portal wnas.pl, radio wnet.pl i radio near.fm (program Polska Tygodniówka). Prace Zenona Żyburtowicza cechuje wielkie uwrażliwienie na paradoksy, których tak wiele wokół nas, choć czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo przechodzimy do porządku dziennego. Jego „klisze czasu i zdarzeń" znali polscy czytelnicy tygodnika „Polityka"