Szanowni Czytelnicy,

nasza biblioteka nasza biblioteka bierze udział w akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek". Przedszkolaki, podczas zapisu do biblioteki, mogą otrzymać darmową "Wyprawkę Czytelniczą". By ją dostać wystarczy przyjść do jednej z naszych bibliotek dziecięcych.

Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK......

- Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie bezpłatną 🥳Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. (materiały dostępne tylko w filiach dziecięcych i Mediatece)
- Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.
- Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie.
- Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
- Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

- Adresy bibliotek dostępne są na stronie: www.wielki-czlowiek.pl