Zapraszamy na bezpłatne pokazy filmów. W lipcu odbędzie się aż 5 projekcji w 3 różnych lokalizacjach.

▪ 5 sierpnia // 21:00 // 📍 Park Olszyna

U szczytu powodzenia Tomasz Adamczyk (Marek Kondrat) - niegdyś filozof, dziś producent wina owocowego "Platon" - postanawia wycofać się z interesów, czym budzi niepokój swoich wspólników - żony Natalii (Magdalena Wójcik) i szwagra Wiesława (Andrzej Chyra), z którymi powraca właśnie z uroczystości wręczenia statuetki "Lider Small-Biznesu". W wyniku rodzinnej kłótni wspólnicy postanawiają przesiąść się na śmigłowiec, skazując Tomasza na długie błądzenie źle oznakowanymi objazdami. Eskapada kończy się tragicznie... Nad ranem Tomasza znajduje trójka bezrobotnych, byłych pracowników zbankrutowanego PGR-u. Okoliczności spotkania nie są przyjazne dla obu stron. Nadejdzie jednak chwila, gdy wszyscy spotkają się przy jednym stole nad butelką produktu, który zrewolucjonizuje rynek.

▪ 12 sierpnia  // 21:00 // 📍 przy Stacji Metra Słodowiec
NA NOŻE
Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny.
Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, "bliscy" Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

▪ 19 sierpnia // 21:00 // 📍 Park Kępa Potocka

Dziewięciu tłumaczy zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze. Mają wspólnie pracować nad przekładem książki, na którą czekają miliony fanów. Praca marzeń okazuje się jednak więzieniem. Brak kontaktu ze światem i rygorystyczne zasady budzą frustracje. Kiedy fragment książki, wraz z żądaniem okupu, pojawia się w Internecie, rozpoczyna się polowanie na winnego i wyścig z czasem. Nikt nikomu nie ufa, każdy jest podejrzany, a bezwzględny wydawca nie cofnie się przed niczym, by zdemaskować i ukarać ją lub... jego. Trzymające w napięciu kino z zaskakującym finałem.

▪ 26 sierpnia // 21:00 // 📍 Park Olszyna

Film "1408" jest adaptacją opowiadania mistrza suspensu - Stephena Kinga. Znany pisarz, Mike Enslin (John Cusack) wierzy jedynie w to, co zobaczy na własne oczy. Napisał masę bestsellerów, w których podważa obecność zjawisk paranormalnych w większości niesławnych, nawiedzanych domów rozrzuconych po całym świecie, w których rzekomo grasują duchy. Nie udało mu się nigdzie znaleźć dowodu na życie... po życiu. Jego niewzruszone przekonanie będzie jednak musiało ulec zmianie, gdy bohater ze względu na swój ostatni projekt "Dziesięć nocy w pokojach hotelowych nawiedzanych przez duchy" wynajmie apartament w cieszącym się zła sławą Dolphin Hotel. Lekceważąc ostrzeżenia dyrektora hotelu (Samuel L. Jackson), pisarz zamieszka w nawiedzanym pokoju, który stoi pusty od lat. Inna opowieść byłaby zapewne po prostu straszna, ale tutaj - jak we wszystkich książkach Kinga - bohater musi najpierw przeżyć duchową przemianę i ze skrajnego sceptycyzmu przejść na pozycje gorącej wiary. A przede wszystkim... przetrwać noc.

Realizacja w ramach Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy Bielany.