W związku z sytuacją epidemiczną każdy mieszkaniec otrzyma 4 maseczki ochronne. Maseczki chirurgiczne, przekazane Warszawie przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, można odbierać od wtorku, 23 marca w 19 punktach na terenie dzielnicy Bielany.

Lista bielańskich punktów wraz z godzinami otwarcia dostępna
www.maseczkidlamieszkancow.pl

We wszystkich naszych bibliotekach można odebrać maseczki.

Już wiosną, na początku epidemii, Bielany jako pierwsze w Warszawie uruchomiły Dzielnicowy Zespół Wsparcia. Jego zadaniem było udzielanie pomocy mieszkańcom, którzy nie przebywali na kwarantannie ale np. ze względu na wiek lub stan zdrowia wymagały wsparcia. W pracę Zespołu zaangażowało się 45 pracowników Urzędu Dzielnicy i jednostek podległych, takich jak Biblioteki Publicznej, Bielańskiego Ośrodka Kultury, Centrum Rekreacyjno-Sportowego i teraz ponownie pracownicy jednostek angażują się w akcję, za co im bardzo dziękuję.

Podczas odbioru maseczek należy zachować zasady bezpieczeństwa oraz zakrywać usta i nos.