Wystawa "Okruchy życia"

Zapraszamy na wystawę pt. „Okruchy życia. Batalion AK „Zośka” w dokumentach Archiwum Akt Nowych. Zdobycie niemieckiego obozu koncentracyjnego „Gęsiówka””. 4 sierpnia 2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „ Okruchy życia”. Wystawa prezentuje historie Batalionu AK „Zośka” przez pryzmat dokumentów zebranych w ostatnich latach przez Archiwum Akt Nowych – centralnego archiwum Państwa Polskiego oraz część dotyczącą zdobycie obozu koncentracyjnego „Gęsiówki” – jedną z niewielu akcji Batalionu. Jest to niestety niewielki wycinek bezcennych dokumentów, które udało się zgromadzić w AAN w ramach Archiwum Czynu Niepodległościowego. W wernisażu wzięli udział: Radny Dzielnicy Bielany – Pan Ryszard Zakrzewski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany – Pani Magdalena Lerczak, licznie reprezentowane środowisko bielańskich kombatantów i byłych żołnierzy Batalionu „Zośka”, ich rodziny oraz przedstawiciele Społecznego Komitetu Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionu „Zośka”. Wystawę można oglądać do 25 września.