Wystawa "Słowa-myśli-gesty"

Wiesława Czarnecka- Koźlik „Wieczko”

Pierwsze kroki malarskie stawiałam w pracowni plastycznej swojego taty Stefana Czarneckiego podpatrując tajniki jego warsztatu. Ojciec dał mi pasję tworzenia i wprowadził w tajemniczy świat porozumiewania się obrazem. Później przyszła fascynacja muzyką. W czasach szkolnych i licealnych równolegle rozwijałam swoje zainteresowania muzyczne i plastyczne. Zdecydowałam się na studia w Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie. Po dyplomie pracowałam jako dyrygent  oraz animator muzyczny. Byłam również przez 18 lat pedagogiem w Średniej Szkole Muzycznej PSM II St. im. Fr. Chopina w Warszawie. Dzięki obrazom mogę komentować otaczającą mnie rzeczywistość, przekazywać i dzielić się emocjami trudnymi do uchwycenia słowem. Intryguje mnie niewerbalny przekaz treści, emocji i ich wzajemnych relacji . Malowanie pozwala nie tylko odtwarzać otaczającą nas przestrzeń, utrwalać niezwykłość przyrody, ale przede wszystkim porozumiewać się z widzem w wieloznaczny i intymny sposób.To już 17 wystawa indywidualna. Wiele obrazów znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą m. in. w Austrii, Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA. Od 2009 roku należy do Grupy Plastycznej Piaseczno,     a od 2015 jest jej prezesem, jest członkiem ZPAMiG-u i ZAiKS-u.

Prace można obejrzeć na stronie: www.czarnecka-kozlik.pl.

Fotorelacja z wernisażu.

IMG 9619kadr1