RYSUNEK SATYRYCZNY AUTORSTWA JANA BARTOSZKA

orze-reszka   Rysunek satyryczny autorstwa Jana Bartoszka

Wystawa prezentowana w Bibliotece Publicznej im. St. Staszica od 17 września do 30 listopada 2010 r.

… Rysunek satyryczny i film traktuję jako odskocznię od codzienności, a jednocześnie jako możliwość wyrażania w tych formach własnych opinii o rzeczywistości i wszystkim tym, co nas otacza – a, że życie już „przerosło kabaret”, tematów do rysunków nie powinno zabraknąć na długie lata …”.

Jan Bartoszek urodzony pod znakiem Bliźniąt w 1954 roku w Kamieniu Krajeńskim. Od 1965 roku mieszka w Kędzierzynie – Koźlu na Opolszczyźnie. Od początku lat 70 – tych jest związany z Amatorskim Klubem Filmowym „Groteska”, gdzie nakręcił ponad dwadzieścia filmów, prezentowanych i nagradzanych na wielu przeglądach i festiwalach – tak w kraju, jak i za granicą.

kredyt na leczenie nosiciel wartoci Zakad Pracy Chronionej

Z rysunkiem satyrycznym związany jest od wielu lat, nawiązał stałą współpracę z Gazetą Lokalną, Gazetą Ziemi Głubczyckiej i Gońcem Polskim – tygodnikiem Polonii w Wielkiej Brytanii. Współpraca ta zaowocowała ponad tysiącem rysunków, które prezentuje na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Obraz 046   Obraz 002   Obraz 018
Obraz 041   Obraz 015