WYSTAWY 2010

IMG 6050   Wystawa Rzeźby Leszka Puchalskiego

Prezentowana w Bibliotece Publicznej im. St. Staszica od 24 września do 31 grudnia 2010 r.

Przedmiotem wystawy są rzeźby - zabawki oraz płaskorzeźby wykonane z niezwykłą pomysłowością i  pracowitością godną Prawdziwego Mistrza.

orze-reszka   Rysunek satyryczny autorstwa Jana Bartoszka

Wystawa prezentowana w Bibliotece Publicznej im. St. Staszica od 17 września do 30 listopada 2010 r.

… Rysunek satyryczny i film traktuję jako odskocznię od codzienności, a jednocześnie jako możliwość wyrażania w tych formach własnych opinii o rzeczywistości i wszystkim tym, co nas otacza – a, że życie już „przerosło kabaret”, tematów do rysunków nie powinno zabraknąć na długie lata …”.

1 129   WIDOWISKO MULTIMEDIALNE: Przedwojenna Warszawa widziana oczami małolata Szymona Bojko

"Przedwojenna Warszawa widziana oczyma małolata Szymona Bojko, co mu blisko 94 lat, a nadal w „biegu”, bo jakże nie, skoro ferajna gra”

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bielany, przy ul. Duracza 19, 17 grudnia 2010 roku o godzinie 18:00 zorganizowała wieczór multimedialny poświęcony Przedwojennej Warszawie (1918-1939), pod tytułem: „Warszawa Przedwojenna widziana oczyma Małolata Szymona Bojko, 94 (prawie)”.