Wystawa Bogumiły Twardowskiej-Rogacewicz

Wystawa Racewicz

Bogumiła Twardowska-Rogacewicz
Urodziła się we Wrocławiu. Jest absolwentką PWSSP we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Dyplom w zakresie projektowania graficznego i malarstwa uzyskała w 1990 r. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem graficznym i scenografią teatralną. Od 15 lat współpracuje z galerią BWA w Jeleniej Górze, projektując plakaty i katalogi. Osiem lat tworzyła oprawę graficzną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM. Mieszka i pracuje w Jeleniej Górze. W sferze jej zainteresowań jest głównie malarstwo abstrakcyjne, jego energia i emocjonalne oddziaływanie na widza. Mistyczne piękno Karkonoszy sprawiło, że czasami artystka zajmuje się pejzażem. Klimat i nastrój, cisza i burza jest dla niej inspiracją nie do przecenienia.
Bogumiła Twardowska-Rogacewicz dała się poznać w wielu formach artystycznej wypowiedzi jako artystka niezwykle płodna. Czy to będą stricte abstrakcyjne OBRAZY z kolorem i światłem (cykle „Tobołki energii”, „mix”) czy obrazy barwą konstruujące żartobliwą, niedosłowną figurację („Kura na łyżwach”, „Małpa”) czy ocierające się o nierzeczywistość pejzaże. Jej działalność artystyczna obejmuje projektowanie graficzne, plakat, scenografię. Część główna zaś to niesłychana eksplozja twórcza zdumiewająca pasją malowania, rozmachem kreacyjnym, jak i obsesyjnym niemal powrotem do kilku tematów. Bogumiła jest malarką energii barw oraz gór będących ich emanacją. Bożena Danielska