Anna Maria Fusaro - Uśpiony Kosmos i w Krainie Jaźni

Anna-Maria-Fusaro-Bielany-portret

Anna Maria Fusaro urodziła się w 1988 r. w Monachium. Po przeprowadzce do Wrocławia jesienią 1997 r. zaczęła pobierać prywatne lekcje rysunku i malarstwa. W 2008 r. ukończyła „Autorskie Licea Artystyczne” we Wrocławiu, a w 2013 r. akademię klasycznego malarstwa olejnego „Florence Academy of Art” we Włoszech. Od 2006 r. artystka miała ponad dwadzieścia wystaw w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Holandii. Jej obrazy znajdują się w posiadaniu miłośników sztuki na całym świecie.W 2010 r. ukazała się na niemieckim rynku książkowym powieść przygodowa „Chooquatacka”, której jest współautorką i dla której także zaprojektowała okładkę.

Dzieła artystki charakteryzuje siła wyrazu. Żywe barwy oraz głębokie przemyślenia filozoficzne ujęte w jej malarstwie przyczyniły się do powstania wyjątkowego stylu artystki – symbolicznego koloryzmu. Dla Anny Marii Fusaro artysta jest wizjonerem, który, inspirując swoimi dziełami ludzi, wpływa na kształt przyszłości. Malarce zależy na tym, aby uczynić świat swoimi obrazami lepszym i piękniejszym. Dlatego dąży do przekazania prawdy i światła.

Anna-Maria-Fusaro-Bielany

Śpiący kosmos” i „W krainie jaźni”

Prezentowane na tej wystawie obrazy pędzla Anny Marii Fusaro stanowią zestawienie dwóch cyklów, które powstały w przeciągu dwóch lat po ukończeniu przez nią studiów we Florencji. Są one kontemplacją nad istnieniem człowieka i zachętą do zajrzenia w głąb siebie.

Wystawiane na parterze obrazy z cyklu „Śpiący kosmos” poświęcone są tematyce snów. Życie objawia się jako podróż po świecie snów, a sam człowiek jest otoczony obrazami wyobraźni, wspomnień, snów oraz wizualnych wrażeń rzeczywistości. Czuje się zagubiony pod ich wpływem. Często myli wyobrażenia rzeczywistości z samą rzeczywistością, myśli, że jego wspomnienia są jego przyszłością i uważa, że wyobraźnia jest irracjonalna. Przez to podąża przez życie niczym lunatyk lewitując między rozbieżnymi światami.

Wystawiane na piętrze obrazy z cyklu „W krainie jaźni” poświęcone są tożsamości i jaźni. Jaka jest prawdziwa natura człowieka — czy jest on swoją tożsamością, a może czymś więcej? C. G. Jung pisał w swoich książkach o tzw. archetypach, głęboko zakorzenionych wzorcach osobowych. Przyjmuje się, że są one z natury przynależne istocie ludzkiej. Jednocześnie każdy człowiek w mniejszym lub większym stopniu wyznaje swoje niepowtarzalne zestawienie wartości. W ten sposób podświadomość styka się ze świadomością.

Wernisaż artystki odbł się 15 czerwca

IMG 5311IMG 5321IMG 5327