Daniel Antosik - Muzyczna Konstelacja

A Muzyczna Konstelacja  1 Malgorzata Wasiucionek
Od dnia 12 lutego do 2 kwietnia w Galerii Biblioteki przy Duracza można oglądać wystawę zdjęć Daniela Antosika.

Na wystawie zaprezentowane zostaną wielkoformatowe zdjęcia portretowe gwiazd polskiej sceny muzycznej. Będą to wybitni instrumentaliści oraz dyrygenci, którzy na przestrzeni 10 lat koncertowali na słynnym Ogólnopolskim Festiwalu „Gwiazdy Promują” organizowanym przez Filharmonię Dolnośląską, stawiającym sobie za cel promocję muzyki oraz wybitnych, młodych artystów, laureatów konkursów muzycznych zapraszanych do wspólnego koncertowania przez wybitnych artystów i pedagogów o uznanym dorobku.

Daniel Antosik (ur. 1973) fotografujący dziennikarz, z wykształcenia politolog. Redaktor Nowin Jeleniogórskich, twórca Galerii Za Miedzą założonej w zrujnowanych wnętrzach dawnego kościoła ewangelickiego w Lubomierzu. Zajmuje się organizacją najróżniejszych przedsięwzięć kulturalnych – plastycznych, muzycznych, filmowych i teatralnych. W roku 2008 zrealizował akcję twórczą pod hasłem „Teraz – dowód współistnienia” z udziałem ponad stu fotografujących, zorganizowaną z okazji 50-lecia „Nowin Jeleniogórskich” i 900-lecia Jeleniej Góry.

D Muzyczna Konstelacja  21 Miroslaw BlaszczykOFD