Wystawa "Zielone oko"

10 listopada w Bibliotece Publicznej im. St. Staszica odbył się finisaż wystawy Marii Sękowskiej pt.: „Zielone oko”.

Pani Maria Sękowska jest profesorem w Zakładzie Grafiki Warsztatowej
w
Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. W 1982 roku uzyskała dyplom
z malarstwa w pracowni prof. Mariana Stelmasika. Zakres Jej twórczości to malarstwo, rysunek, grafika, formy przestrzenne – obiekty graficzne.

Uczestniczyła w ponad 50 wystawach zbiorowych i w ponad 50 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, między innymi: Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Włoszech, Chinach, Czechach.

W swej pracy twórczej poddaje interpretacji rzeczywistość i przedstawia ją stosując swoisty kod znaczeniowo-strukturalny dopuszczając wszystkie formy eksperymentu.

Wieczór uświetnił występ Joanny Karwackiej, która zaśpiewała utwory Agnieszki Osieckiej.

sekowska1

sekowska2