Z ŻYCIA BIBLIOTEK

POLUB NASZEGO FANPAGE'A I BĄDŹ NA BIEŻĄCO! :)

Pokaz Mokrego Kolodionu w Wypożyczalni Dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65.

W Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65 przy ul.Petofiego 3 odbyły się kolejne ciekawe warsztaty fotograficzne.Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Marcina Szwaczko, miłośnika starych technik fotograficznych, autora książki"Mokry kolodion".

DSC 0042

Czytaj więcej: Pokaz Mokrego Kolodionu w Wypożyczalni Dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65.

Spotkanie autorskie z Nikodemem Pałaszem

24 kwietnia w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65 odbyło się spotkanie autorskie z Nikodemem Pałaszem.
Nikodem Pałasz zawodowo zajmuje się marketingiem sportowym i to właśnie sport wplata w swoje kryminały. Obserwacje, jakie autor poczynił pracując ze sportowcami (m.in. tenisistami, pływakami), stały się inspiracją do napisania o ciemnych stronach sportu. Jest wiele jego aspektów, o których się nie mówi. Niby wiadomo, że w wielu dyscyplinach na zapleczu dzieje się źle, ale nie jest to temat zbyt często poruszanych przez dziennikarzy.
Powieściowe morderstwa stało się dla Nikodema Pałasza pretekstem, do opisywania patologii współczesnego sportu zawodowego.

Nikodem Pałasz 1

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Nikodemem Pałaszem

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

W poniedziałkowy wieczór, 03 kwietnia w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65 ul.S.Petofiego 3 czytelniczki miały okazję poznać osobiście panią Agnieszkę Lingas-Łoniewską.

1

Podczas swojej 7-letniej twórczości wydała 25 książek m. in.: „Bez przebaczenia", „Skazani na ból", „Jesteś moją dzikusko", „Piętno Midasa", „Zakład o miłość", „Szósty", „W zapomnieniu"; trylogie: „Zakręty losu", „Łatwopalni" i „Szukaj mnie wśród lawendy". W roku 2017 „Boys from Hell" oraz „Wszystko wina kota".

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

Fotografia Alternatywna - Brąz Van Dyke

W ostatni poniedziałek w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65 ul.S.Petofiego 3 rozpoczął się kolejny cykl spotkań "Fotografia alternatywna", tym razem brąz van Dyke.Przybyli kursanci po wysłuchaniu krótkiego wykładu zajęli się praktycznym wykorzystaniem usłyszanych informacji.

IMG 0861

Czytaj więcej: Fotografia Alternatywna - Brąz Van Dyke

Spotkanie z aktorką Emilią Krakowską w ramach projektu Kino B

W poniedziałek po południu w naszej Bibliotece miało przyjemność gościć niezwykłą osobę,polską aktorkę filmową, estradową i teatralną, Emilię Krakowską w ramach projektu Kino B.

1

 

Czytaj więcej: Spotkanie z aktorką Emilią Krakowską w ramach projektu Kino B