Z ŻYCIA BIBLIOTEK

POLUB NASZEGO FANPAGE'A I BĄDŹ NA BIEŻĄCO! :)

"Na skrzydłach Aniołów" - Wernisaż wystawy Anny Ślusarskiej

Zapraszam do obejrzenia"niebiańskich" zdjęć z "niebiańskiego" wieczoru w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65 ul. Petofiego 3.Gościliśmy Annę Ślusarską wraz z jej pracami"Na skrzydłach Aniołów"

DSC 0198

Czytaj więcej: "Na skrzydłach Aniołów" - Wernisaż wystawy Anny Ślusarskiej

Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską i Jackiem Zielińskim

Gośćmi kolejnego spotkania autorskiego w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65 ul.S.Petofiego 3 byli Pani Maria Ulatowska oraz Pan Jacek Skowroński.Tych dwoje pisarzy połączyła pasja pisania, Maria Ulatowska specjalizuje się w powieści obyczajowej, ulubionym gatunkiem literackim Jacka Skowrońskiego jest powieść sensacyjna......(fot: Maciej Pieńkowski)

DSC 0111

 

Maria Ulatowska przygodę pisarską rozpoczęła cyklem „Sosnówka" – "Sosnowe dziedzictwo", "Pensjonat Sosnówka", "Rodzina z Sosnówki". Obecnie w swoim dorobku posiada 10 książek i 3 książki wspólnie napisane z Panem Jackiem.

DSC 0108

Przygoda Jacka Skowrońskiego z pisaniem nierozerwalnie związana jest z tym, co najbardziej lubił robić w wolnym czasie, mianowicie z przyjemnością się oddawał lekturom, dlatego też został pisarzem. Uwielbia pisać kryminały i powieści sensacyjne.Znakomicie układająca się współpraca pisarzy, zarówno prywatnie jak i na gruncie zawodowym zaowocowała pierwszą wspólną książką, "Autorka", która zebrała znakomite recenzje.

DSC 0130

W kwietniu ukaże się czwarta wspólna powieść "Tylko milion". Frapująca historia o tym, że pieniądze szczęścia nie dają. Pełna humoru, wątków sensacyjnych i odrobiny romantyczności, typowych dla Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego.

DSC 0142

Spotkanie to było realizowane z funduszy projektu Budżetu Partycypacyjnego 2017.

DSC 0172

Dziękuję bardzo autorom za miły wieczór

 

 

Drugie warsztaty z fotografii alternatywnej - Cyjanotypii

Za nami kolejne spotkanie z cyklu spotkań autorskich"Fotografia alternatywna" wraz z opracowaniem modułów tematycznych i przygotowaniem wystawy, które odbyło się w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Bielany w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 65 przy ul.S.Petofiego 3.

 

IMG 0148

Czytaj więcej: Drugie warsztaty z fotografii alternatywnej - Cyjanotypii

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

Każde spotkanie ze znanym pisarzem jest wydarzeniem. Takim wydarzeniem było również kolejne spotkanie autorskie(realizacja z projektu Budżetu Partycypacyjnego 2017) w poniedziałek 06 marca w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 65 przy ul. Petofiego 3 .Andrzej Pilipiuk, polski pisarz fantastyczny i publicysta, laureat nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2002, z wykształcenia archeolog jest znakomitym gawędziarzem, opowiada barwnie i zajmująco. (fot: Maciej Pieńkowski)

IMG 0175

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

Wernisaż wystawy Księgoznaki Beaty Przedpełskiej

W dniu 21 lutego w  Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65 ul.Petofiego 3 odbył się Wernisaż Wystawy"Księgoznaki" p.Beaty Joanny Przedpełskiej.
Podczas części oficjalnej artystka opowiedziała o historii ekslibrysów, technikach wykonywania oraz funkcji jaką pełniły kiedyś.Ekslibrys (łac.ex.libris) to graficznie opracowana kartka z napisem (imię i nazwisko, nazwa instytucji) lub symbolem (herb) , wskazująca właściciela książki, naklejana najczęściej na odwrocie jej przedniej okładki.
fot. Andrzej Lek

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy Księgoznaki Beaty Przedpełskiej